امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تاریخچه صندوق قرض الحسنه قدس

صندوق قرض الحسنه قدس فهالنج

صندوق پس انداز و قرض الحسنه قدس فهالنج بعنوان سومین صندوق استان خراسان و اولین صندوق در منطقه جنوب خراسان در تاریخ ۱۳۵۲/۰۲/۱۲ باسرمایه یکصدوپنجاه هزار ریال به همت مرحوم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سیدمصطفی رضوی حیدری و جمعی از مومنین و خیرین روستای فهالنج به منظور رفع مشکلات مالی مردم در سالهای سیاه حکومت پهلوی تاسیس گردید.

لیکن در جریان زلزله هولناک سال ۱۳۵۷ تمام دفاتر و مدارک و اموال آن از بین رفته ، اما با توصیه حضرت آیت اله واعظ طبسی نماینده محترم ولی فقیه در خراسان ، شهید آیت اله هاشمی نژاد و مرحوم آقای خاموشی به مرحوم حیدری و تامین مجدد سرمایه اولیه برای آن کار صندوق از سر گرفته شد.

به لطف پروردگار در طول قریب نیم قرن فعالیت در زمینه احیای سنت نبوی قرض الحسنه ، موجبات حل مشکلات عده ی بسیاری از مومنین را فراهم آورده و به مرکزی امین و مورد اعتماد مردم بدل شده است. و همین امر سبب شده که اشخاص دیگر پس از مرحوم حاج آقای حیدری به فکر تاسیس صندوقهای قرض الحسنه در نقاط و روستاهای مختلف شهرستان افتاده و نسبت به توسعه این فرهنگ قرآنی همت گماشته اند.

امید داریم با تداوم این راه نیکو که ثواب آن هیجده برابر است (درحالیکه ثواب صدقه ۱۰ برابر) نه تنها رضایت مشتریان و مردم را فراهم آوریم بلکه سبب خوشنودی حق تعالی و شادی روح موسسان فقید آن بویژه بنیانگذار سنت قرض الحسنه در شهرستان طبس ، مرحوم حاج آقا سیدمصطفی رضوی حیدری شویم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

  • ایران، استان خراسان جنوبی، شهرطبس، خیابان شهید محمد منتظری
  • صندوق ولیعصر ۲۱۹۷-۳۲۸۲-۰۵۶
  • صندوق قدس  ۶۲۳۲-۳۲۸۶-۰۵۶
  • ۰۵۶-۳۲۸۲-۲۱۹۷
  • ۰۹۰-۲۲۸۲-۲۱۹۷
  • valiasr [ad] sgvt [dot] ir

گالری تصاویر

logo-samandehi

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا