شورای هماهنگی صندوقهای قرض الحسنه

27 ارديبهشت 1394
نویسنده :  

لزوم هماهنگی و همفکری میان صندوقهای کشور

به حمداله در پرتو جمهوری اسلامی ایران و آزادی بیان ، تمامی صنوف و فعالان اقتصادی و غیر اقتصادی براساس قوانین موجود تشکلها و انجمنهای صنفی داشته که مسوولیت هماهنگی و جهت دهی و سایر مطالبات خود را بر عهده دارند.

اما با کمال تاسف صندوقهای قرض الحسنه که سابقه حضور و فعالیت حدود 60 ساله در عرصه اقتصادی و پولی کشور دارند از هیچ تشکل و انجمن صنفی برخوردار نیستند. این فقدان تشکیلاتی سبب تحمیل محدودیتها و موانع بر سر راه فعالیت صندوقهای قرض الحسنه گردیده است و بعضاً خدمات مخلصانه و بی هیاهوی صندوقها تحت شعاع برخی اقدامات صندوق نماها و تعاونیهای اعتباری در سالهای قبل گردید. وضع مقررات یکطرفه و بدون اخذ نظرات کارشناسی صاحب نظران حوزه قرض الحسنه یکی دیگر از این مشکلات می باشد.

مسایل فوق الذکر و مشکلات دیگر ضرورت تشکیل انجمن صنفی صندوقهای قرض الحسنه را دوچندان نمود . لذا آقای دکتر سید محمد حیدری مدیرعامل محترم صندوق قرض الحسنه ئلیعصر (عج) طبس را بر این داشت تا با تشکیل شورای هماهنگی صندوقها قرض الحسنه ،پیگیر خواسته ها و مطالبات قانونی صندوقهای قرض الحسنه در سطح کشور باشد تا به فضل الهی این سنت حسنه نبوی بیش از پیش توسعه یافته و نظام اقتصادی و بانکی ما به معنای واقعی کلمه غیر ربوی گردد.

در حال حاضر این تشکیل در سال 1395 در سطح شهرستان طبس و در سال 1397 در سطح استان خراسان جنوبی تشکیل و با حمایت تمامی صندوقهای قرض الحسنه در سطح کشور گسترش یابد.

 

شورای هماهنگی صندوقهای قرض الحسنه

0 نظر 2520 بازدیدها
مدیرسایت

Leave your comment

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

  • ایران، استان خراسان جنوبی، شهرطبس، خیابان شهید محمد منتظری
  • صندوق ولیعصر ۲۱۹۷-۳۲۸۲-۰۵۶
  • صندوق قدس  ۶۲۳۲-۳۲۸۶-۰۵۶
  • ۰۵۶-۳۲۸۲-۲۱۹۷
  • ۰۹۰-۲۲۸۲-۲۱۹۷
  • valiasr [ad] sgvt [dot] ir

گالری تصاویر

logo-samandehi

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا